Tavaszra fejezik be az egykori Vármegyeháza történelmi jelentőségű nagytermének renoválását
Tavaszra fejezik be az egykori Vármegyeháza Iuliu Maniu termének renoválását, mivel a régi festék alatt megtalálták az eredeti freskókat, jelenleg azok helyreálltásán dolgoznak. A megyeszékhely főutcáján található neoklasszicista stílusú épület 1821-ben készült el, és a 19. században a Vármegye hivatala mellett a törvényszéknek is otthont adott. Pincéiben fogházat hoztak létre, a folyosón egy kápolnát is kialakítottak a fogva tartottaknak. 1918. novemberében az épületben zajlottak a tárgyalások a Központi Román Nemzeti Tanács vezetői és a magyar kormány Jászi Oszkár által vezetett küldöttsége között (a magyar kormány által felajánlott nemzeti önrendelkezést nem fogadták el a románok, mert az erdélyi vármegyék feletti teljhatalmat szerették volna kicsikarni, de végül a Román Királysággal való egyesülés lett belőle), aminek emlékére a nagytermet Iuliu Maniu-teremnek nevezte el a román utókor.
Mivel a régi festék alatt megtalálták az eredeti freskókat, jelenleg azok helyreálltásán dolgoznak. Annak érdekében, hogy a terem tükrözze a régi korok hangulatát, úgy fogják berendezni az aulát, hogy az korhű maradjon. A plafonon lévő díszítések, az ajtók és ablakok keretei 24 karátos arany fólia bevonatot kapnak. A fűtőtesteket és légkondicionáló berendezéseket betakarják és megtartják az eredeti világító testeket. A terem tömör fa berendezést kap és 100 széket, mivel azt rendezvények, megbeszélések és előadások helyszínéül szánják.
A terem felújítására az Arad Megyei Tanács harcolt ki európai uniós támogatást, magát a renoválást pedig egy temesvári csapat végzi.
A kívülről már felújított épületet belső tatarozását tavaly tavasszal kezdték el, a tervek szerint őszig befejezték volna a munkálatokat. A felújítást követően a városi történelmi múzeumot rendeik be az épületben. Olyan relikviákat állítanának ki, amelyek jelenleg helyhiány miatt a megyei múzeum raktáraiban porosodnak.